شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس

حوزه‌های فعالیت › برگزاری رویدادها 

رویدادهای استارتاپی 

فرهنگ­ سازی اکوسیستم استارتاپی (رویدادهای استارتاپی)

فین استارز، بزرگ­ترین رویداد استارتاپ­های مالی ایران، خاورمیانه و شمال آفریقا با هدف فرهنگ­ سازی و توسعه اکوسیستم استارتاپی در حوزه تکنولوژی­های مالی توسط اداره فرهنگ­ سازی طراحی گردید و همزمان با برگزاری نهمین نمایشگاه بین ­المللی بورس، بانک و بیمه برگزار شد. در این رویداد صاحبان استارتاپ­ها، شتاب‌دهنده ­ها، فرشتگان سرمایه ­گذار و صندوق­های سرمایه­ گذاری خطرپذیر فرصت داشتند تا در فضایی تعاملی به شبکه­ سازی، معرفی و فرصت ­آفرینی بپردازند. فین استارز فرصتی برای فرصتسازی است! حضور برترین استارتاپ­های مالی کشور، خاورمیانه و شمال آفریقا، صندوق­های سرمایه ­گذاری خطرپذیر، فرشتگان سرمایه­ گذار و افراد تأثیرگذار این صنعت در فضایی تعاملی باعث خواهد شد تا شبکه­ سازی و دیالوگ سازنده­ ای در این فضا صورت پذیرد.
بخش­های مختلف فین استارز
کانترهای استارتاپی
جلسات مربی­گری
جلسات خصوصی با سرمایه­ گذاران
غرفه ­های صندوق­های سرمایه­ گذاری خطرپذیر
ارائه­ های استارتاپی
میزگردهای تخصصی
سخنرانی­ها
شبکه­ سازی سرعتی

آمار و ارقام رویداد
تعداد استارتاپ­های پذیرفته شده: ۵۰ استارتاپ
تعداد صندوق­های حاضر در رویداد: ۱۰ صندوق
تعداد سخنرانان: ۹ سخنران
تعداد اعضای میزگردهای تخصصی: ۴۷ نفر
تعداد حاضرین در کل رویداد: ۲۰۰۰ نفر
تعداد مربیان و سرمایه‏ گذاران حاضر در جلسات خصوصی: ۲۳ مربی و ۲۳ سرمایه ­گذار
تعداد جلسات مربی‏گری و سرمایه‏ گذاری: ۱۸۰ جلسه (۱۱۰ جلسه سرمایه ­گذاری و ۷۰ جلسه مربی­گری)
 
رویداد بومی نو - فین­تک ویژه دانش آموزان
شرکت اطلاع ­رسانی و خدمات بورس با همکاری مؤسسه کارآفرینان شایسته فردا (مجری طرح ملی کاشف؛ تحت نظارت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران)، در راستای تفاهم­نامه همکاری منعقده، رویداد آموزشی-فرهنگ­سازی "بومی­نو- فین­ تک" را  با رویکرد بازار سرمایه ایران برگزار می­کند.
رویداد بومی­نو-فین ­تک با هدف فرهنگ­ سازی بازار سرمایه ویژه دانش­ آموزان پایه اول متوسطه در قالب مسابقات کسب و کار دانش آموزی برگزار می­گردد. در این رویداد ۲ روزه، دانش­ آموزان ضمن آشنایی با بوم مدل کسب و کار و به صورت تیمی با طرح ایده­ های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه به رقابت می­پردازند.

نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ­ سازی از سنین پایه این طرح برای اولین بار و با عنوان ایده ­ای نو و خلاقانه در بین دانش ­آموزان مستعد، برتر و منتخب طرح ملی کاشف برگزار می­گردد. این دانش ­آموزان که قبلاً در دوره­ های آموزشی آشنایی با مباحث علمی و کاربردی کارآفرینی، اجرای بازیهای فکری و فعالیتهای آموزشی گروهی و آموزش برنامه ریزی‌های شخصی و سایر موضوعات مرتبط شرکت کرده ­اند، آماده می­شوند تا ضمن یادگیری اصول اولیه بازار سرمایه، آشنایی با ظرفیت­ها و کارکردهای بازار سرمایه در حوزه ­های مختلف فین تک با طرح ایده ­های نوآورانه و خلق مدل کسب و کار با یکدیگر به رقابت بپردازند.   

از آنجا که سوابق مطالعاتی و اجرایی طرح ملی کاشف نشان از ظهور ایده­ های ناب در حوزه­ های مختلف کسب و کار دارد و متعاقباً منجر به کارآفرینی و اشتغال­ زایی در مقیاس دانش ­آموزی شده است، بی­شک معرفی بازار سرمایه و ظرفیت­های موجود در آن به عنوان یکی از ارکان اصلی بازارهای مالی می­تواند در جهت توسعه فرهنگ سهامداری در کشور به دانش ­آموزان نخبه امروز و کارآفرینان فردا کمک شایانی نماید. در این بین آموزش­های جانبی سایر بازیگران این رویداد اعم از مربیان (منتورها) ، والدین با عنایت به ظرفیت کشوری این طرح ملی، کانال­های ارتباطی موجود و جامعه آماری دو میلیون دانش ­آموزان تحت پوشش طرح کاشف زمینه ارتقاء سواد مالی جامعه را نیز فراهم می­نماید.

اولین دوره این رویداد ۲۰-۱۹ مردادماه ۱۳۹۶ برگزار گردید. در این راستا جلسه توجیهی آشنایی دانش ­آموزان و مربیان از سراسر کشور در تاریخ دوشنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۶ جهت آماده ­سازی و پرورش دانش­ آموزان فعال و مستعد و علاقه­مند در حوزه بازار سرمایه و آشنایی با اهداف رویداد بومی نو-فین تک در محل شرکت اطلاع ­رسانی و خدمات بورس با همت مدیریت آموزش و فرهنگ ­سازی این شرکت برگزار شد. همچنین در این جلسه کارگاه آشنایی با اصول بازار سرمایه به مدت ۲ ساعت برگزار گردید. 
لازم به ذکر است که با هماهنگی­ های صورت گرفته با شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دانش ­آموزان و مربیان ضمن بازدید از تالار شیشه­ ای بورس در ساعات معاملات بازار به طور خلاصه با نحوه معاملات در بورس آشنا شدند.

پس از دو روز تلاش و رقابت پرهیجان بین دانش ­آموزان، در روز ۲۰ مردادماه، تیم­های شرکت­ کننده بوم کسب­ وکار خود و محصول اولیه )MVP( را در حضور داوران، منتورها و شرکت ­کنندگان در رویداد ارائه دادند و پس از ارائه­ تأثیرگذار تیم­ها، داوران ضمن تشکر از همه تیم­ها، نتایج داوری را اعلام نمودند.