شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس

اخبار

۱۳۹۶/۰۵/۱۸

معرفی رویداد بومی نو -- فین تک ویژه دانش آموزان

BoomiNo-FinTech.jpg
شرکت اطلاع­ رسانی و خدمات بورس با همکاری موسسه کارآفرینان شایسته فردا (مجری طرح ملی کاشف؛ تحت نظارت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران)، در راستای تفاهمنامه همکاری منعقده، رویداد آموزشی – فرهنگ­سازی "بومی ­نو - فین تک" را  با رویکرد بازار سرمایه ایران برگزار می­ کند.

رویداد بومی­ نو - فین­ تک با هدف فرهنگ­سازی بازار سرمایه ویژه دانش ­آموزان پایه اول متوسطه در قالب مسابقات کسب و کار دانش ­آموزی در تاریخ 19 و 20 مرداد ماه 1396 برگزار می­ گردد. در این رویداد 2 روزه، دانش ­آموزان ضمن آشنایی با بوم مدل کسب و کار و به صورت تیمی با طرح ایده­ های نوآورانه در حوزه بازار سرمایه به رقابت می­ پردازند.

نظر به ضرورت و اهمیت فرهنگ­سازی از سنین پایه این طرح برای اولین بار و با عنوان ایده ­ای نو و خلاقانه در بین دانش ­آموزان مستعد، برتر و منتخب طرح ملی کاشف برگزار می­ گردد. این دانش ­آموزان که قبلاً در دوره ­های آموزشی آشنایی با مباحث علمی و کاربردی کارآفرینی، اجرای بازیهای فکری و فعالیتهای آموزشی گروهی و آموزش برنامه ریزی های شخصی و سایر موضوعات مرتبط شرکت کرده­ اند، آماده می­ شوند تا ضمن یادگیری اصول اولیه بازار سرمایه، آشنایی با ظرفیت­ها و کارکردهای بازار سرمایه در حوزه ­های مختلف فین تک با طرح ایده ­های نوآورانه و خلق مدل کسب و کار با یکدیگر به رقابت بپردازند.   

از آنجا که سوابق مطالعاتی و اجرایی طرح ملی کاشف نشان از ظهور ایده­ های ناب در حوزه ­های مختلف کسب و کار دارد و متعاقباً منجر به کارآفرینی و اشتغال­ زایی در مقیاس دانش ­آموزی شده است، بی­شک معرفی بازار سرمایه و ظرفیت­های موجود در آن به عنوان یکی از ارکان اصلی بازارهای مالی می­ تواند در جهت توسعه فرهنگ سهامداری در کشور به دانش ­آموزان نخبه امروز و کارآفرینان فردا کمک شایانی نماید. در این بین آموزش­ های جانبی سایر بازیگران این رویداد اعم از مربیان (منتورها) ، والدین با عنایت به ظرفیت کشوری این طرح ملی، کانال­های ارتباطی موجود و جامعه آماری دو میلیون دانش ­آموزان تحت پوشش طرح کاشف زمینه ارتقاء سواد مالی جامعه را فراهم می ­نماید.

در این راستا جلسه توجیهی آشنایی دانش ­آموزان و مربیان از سراسر کشور در تاریخ دوشنبه 16 مرداد ماه 1396 جهت آماده ­سازی و پرورش دانش­ آموزان فعال و مستعد و علاقمند در حوزه بازار سرمایه و آشنایی با اهداف رویداد بومی نو - فین تک در محل شرکت اطلاع ­رسانی و خدمات بورس با همت مدیریت آموزش و فرهنگ­سازی این شرکت برگزار شد. همچنین در این جلسه کارگاه آشنایی با اصول بازار سرمایه به مدت 2 ساعت برگزار گردید.
 
لازم به ذکر است که با هماهنگی ­های صورت گرفته با شرکت بورس اوراق بهادار تهران، دانش ­آموزان و مربیان ضمن بازدید از تالار شیشه ­ای بورس در ساعات معاملات بازار به طور خلاصه با نحوه معاملات در بورس آشنا شدند.