رویدادها 

آرشیو رویدادها

اولین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه کیش

اولین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه کیش
زمان شروع: ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ ۰۰:۰۰
زمان پایان: ۱۳۹۳/۰۸/۰۲ ۰۰:۰۰
مکان: جزیره زیبای کیش

بازار سرمایه به عنوان یکی از ارکان بازار مالی نقش به سزایی در بسیج امکانات مالی و سرمایه ای در جهت تخصیص بهینه منابع به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشورها دارد. نقش و اهمیت نظام مالی در فرایند توسعه اقتصادی کشورها به صورتی است که می توان تفاوت اقتصادهای توسعه یافته و توسعه نیافته را در درجه کارآمدی و کارایی نظام مالی آنها جستجو کرد. رشد غیر تورمی بلند مدت اقتصادی و افزایش تولید و اشتغال، نیازمند تجهیز منابع مالی و تخصیص بهینه آن در اقتصاد ملی است و این مهم با کمک بازارهای مالی سازمان یافته و متشکل و کارآمد که در آن تنوع ابزارهای مالی و شفافیت اطلاعات وجود دارد، میسر خواهد شد.

بازار سرمایه با توجه به پتانسیل های خود به ویژه در تجمیع سرمایه های خرد، تأمین مالی و شناساندن  فرصت های سرمایه گذاری می تواند نقش بسیار موثری در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد. در این راه و با توجه به تداوم اجرای اصل 44 قانون اساسی، فرهنگ سازی و  اطلاع رسانی گسترده، نقش بسیار مهمی در توسعه این بازار دارد.

اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه، بازار سرمایه و خصوصی سازی از 29 مهر الی 2 آبان 1393، در فضایی به وسعت 21 هزار متر مربع در مرکز نمایشگاه های بین المللی کیش برگزار می شود. با توجه به امتیازات و ظرفیت های جزیره کیش و نیز حمایت ارکان اصلی بازار سرمایه از این نمایشگاه، پیش بینی می شود بسیاری از شرکت های داخلی فعال در این بازار و نیز شرکت های خارجی علاقمند به حضور در بازار سرمایه کشور در این نمایشگاه حاضر باشند.

برگزاری همزمان اولین نمایشگاه اولین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه، بازار سرمایه و خصوصی سازی و ششمین نمایشگاه معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور، حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و متولیان حوزه های مالی و سرمایه گذاری کشور در کنار امکانات گسترده جزیره کیش مناسب ترین فرصت را برای بهره برداری هرچه بیشتر مشارکت کنندگان در این نمایشگاه فراهم آورده است.

هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک و بیمه FINEX2014

هشتمین نمایشگاه بین المللی بورس بانک و بیمه FINEX2014
زمان شروع: ۱۳۹۳/۰۳/۱۸ ۰۰:۰۰
زمان پایان: ۱۳۹۳/۰۳/۲۱ ۰۰:۰۰
مکان: محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه، با سخنرانی دکتر علی صالح آبادی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه، معاون اول رییس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بیمه مرکزی، رییس کل بانک مرکزی، مدیران بازار سرمایه و بازارهای پولی و مالی حضور دارند.

این دوره از نمایشگاه با شعار "فاینکس، یک رویداد، صدها فرصت سرمایه گذاری" و با حضور 351 شرکت داخلی و 9 شرکت خارجی از کشورهای سوییس، آلمان، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، کره جنوبی، قبرس، یونان و عمان برگزار خواهد شد که آمارها نشان از رشد بیش از 20 درصدی تعداد مشارکت کنندگان می دهد.

این دوره از نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه در فضایی حدود 40 هزار متر مربع برگزار شده تا این نمایشگاه همچنان عنوان بزرگترین نمایشگاه صنعت مالی خاورمیانه را به خود اختصاص دهد.

یکی از نکات حائز اهمیت در این دوره از نمایشگاه، حضور گسترده بانک ها و بیمه هاست به طوریکه 29  بانک و موسسه مالی و اعتباری و 31 شرکت بیمه ای در آن مشارکت دارند.

در این دوره علاوه بر  مشارکت تمامی ارکان بازار سرمایه، 44 شرکت بورسی، 47 کارگزار، 29 بانک و موسسه مالی و اعتباری، 33 شرکت سرمایه گذاری، مشاور سرمایه گذاری، 19 شرکت صرافی و لیزینگ، 31 شرکت بیمه ای، 5 شرکت تامین سرمایه ، 49 شرکت ارائه دهنده خدمات نرم افزاری، 25 رسانه و انتشارات و 39 شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و اعتبار سنجی حضور دارند.

 هشتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX2014) با حضور 360 شرکت داخلی  و خارجی، تا 21 خرداد، هر روز از ساعت 9:30 الی 18، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اختصاصی نمایشگاه به نشانی WWW.IRANFINEX.COM مراجعه کنند.